Ciekawe lekcje informatyki przy wykorzystaniu podręczników oferowanych przez wydawnictwo Nowa Era

W każdej szkole nauczyciele starają się prowadzić lekcje atrakcyjne dla uczniów. Może się wydawać, że jest to szczególnie łatwe w przypadku przedmiotu takiego jak informatyka. Uczniowie nie biorą jednak często pod uwagę faktu, że praktyczne wykorzystanie narzędzi dostępnych w Internecie to zupełnie inna sprawa niż techniczne aspekty związane z tworzeniem i udostępnianiem treści. Wydawnictwo Nowa Era stara się przestawiać takie zagadnienia w swoim podręczniku “Informatyka na czasie 1“.

Aktywne korzystanie z Internetu

Młodzi ludzie korzystają z sieci każdego dnia, najczęściej używając smartfonu lub innego urządzenia mobilnego. W wielu przypadkach nie zdają sobie jednak sprawy, że efekty widoczne na ekranie wymagają dużego wysiłku, wiedzy i zaangażowania programistów. Podręcznik “Informatyka na czasie 1” stara się przekazywać techniczne aspekty wykorzystania Internetu w prosty sposób.

Książka jest dziełem kilku autorów, oto ich nazwiska: Janusz Mazur, Paweł Perekietka, Zbigniew Talaga i Janusz S. Wierzbicki. Proponują oni uczniom podjęcie wysiłku w celu prowadzenia aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności online. W związku z tym przedstawiają narzędzia pozwalające na tworzenie własnych elementów graficznych oraz całych stron internetowych, które mogą stać się wizytówką młodych ludzi bez potrzeby korzystania z mediów społecznościowych.

Działania rozszerzające wiedzę

Sposób prezentacji treści proponowany przez autorów książki “Informatyka na czasie 1” z pewnością nie przypadnie do gustu wszystkim młodym miłośnikom nowoczesnych technologii. Pozwala to jednak nauczycielom uatrakcyjnić zajęcia w szkole i spowodować, że informatyka jako przedmiot przestanie się kojarzyć z analizą skomplikowanych i mało zrozumiałych symboli lub liczb.

Warto dodać, że książka “Informatyka na czasie 1” zawiera podsumowania zbierające najważniejsze kwestie do zapamiętania, a także serię ćwiczeń powtórzeniowych. Mogą być one wykonywane samodzielnie w domu, a ich rezultaty można porównywać z ilustracjami zamieszczonymi w książce. W związku z powyższym podręcznik firmy Nowa Era to praktyczna pomoc dla nauczycieli i uczniów w każdej szkole ponadpodstawowej.